Bovena terapija ir ķermeņa fiziskās un garīgās atjaunošanas metode, iedarbinot savus pašatjaunošanās mehānismus
Bowen Therapy
Bovena terapija ir maiga virspusēja iedarbība uz fasciju (saistaudu tīklu vai audu tīklu), kas ietekmē muskuļus, locītavas, cīpslas, saistaudus, iekšējos orgānus un nervus.
Bovena terapiju izstrādāja Toms Bovens (1916-1982), Austrālija. Iedarbojoties uz fasciju, ķermeņa spriedzes noņemšanas rezultātā, organismā var iedarbināt pašatveseļošanās procesus.
Bovena terapija ir virkne maigu kustību, ko piemēro mīkstajiem audiem noteiktās anatomiskās vietās. Impulsi iekļūst smadzenēs un veic korekcijas - restartē ķermeni.
Bovena tehnika ir osteopātijas apakštips, alternatīva manuālās terapijas metode, pašatveseļošanās tehnika. To veic ar maigām un, vienlaikus, dinamiskām kustībām, noteiktās vietās, kas sakrīt ar akupunktūras punktiem, pēc īpašas shēmas, atkarībā no klienta pieprasījuma. Darbojas uz fasciju un tiek uzskatīta par fascijas tehniku. Tehnika ir vienkārša un ļoti efektīva, turklāt, tai ir arī ilgstoša iedarbība uz ķermeni.
Boven terapeita uzdevums ir: atbrīvot asiņu kustību pa vēnām un artērijām, kā arī limfas kustību, nervu impulsu, cīpslu un saišu vadīšana, lai aktivizētu pašatveseļošanās mehānismus un aktivizētu ķermeņa iekšējos resursus. Tehnikai nav kontrindikāciju, var pielietot: grūtniecēm, arī pie dzemdībām, bērniem, vēža slimniekiem, pie cukura diabēta, autoimūnām slimībām, sporta traumām, nervu sistēmas disfunkcijai, depresijai, panikas lēkmēm, hroniskam nogurumam, bezmiegam un daudz kam citam.
Tā ir precīzu un maigu kustību sērija, ko var salīdzināt ar mūzikas instrumenta noregulēšanu, šī tehnika iesaista šūnu atmiņu un, caur dziļu atslābināšanos, palīdz jaunā veidā sakārtot ķermeņa struktūras. Noņem bloķēto emocionālo enerģiju, kas paātrina pašizdziedināšanās procesu.